1836 ceļā dodas skolēni.

Projekts 1836 aizsākās ar ideju Apiet apkārt Latvijai pa valsts sauszemes robežu, uzdāvinot tās 100gadē tūrisma ceļu, kas aicinātu ikvienu doties izzināt un apmīļot mūsu Tēvzemi.

Projekta ietvaros, veiksmīgi noslēgušies izpētes gājieni, atklājot Latvijas unikālo dabu, vēsturi un tautas tradīcijas. Pieredzētais palīdz izprats Latvijas attīstību, audzina piederības sajūtu un līdzatbildību savas valsts veidošanā.

Šobrīd esam uzsākuši sadarbību ar Latvijas skolām, aicinot 1836 ceļā jauniešus, dodot iespēju interesantā veidā iepazīt savas valsts vēsturi, esošo situāciju un dabas krāšņumu.

Veiksmīgi esam aizvadījuši pirmo gājienu.

Saules pielietā rudens dienā iepazīt Latviju devās Bauskas pamatskola. Šoreiz tika izvēlēts 1836 ceļa posms gar Rīgas līci. Ceļā devās 43 gājeji, gājienu uzsākot Lilastē, kas atrodas Carnikavas novadā un ir daļa no gleznainā Piejūras dabas parka, ietverot liedagus, kāpas un priežu mežus.

Šai teritorijai cauri iet viens no nozīmīgākajiem putnu migrācijas ceļiem Eiropā, tiesa, lielākā daļa putnu jau bija devušies uz siltajām zemēm, tomēr, bešā nepalikām – vērīgākie satika jūras ērgli. Šajā posmā bija jāsameklē arī Garezerus, kas ir unikāls ezeru kopums – jaunieši lieliski tika ar šo uzdevumu galā un visi varējām veldzēties dabas skaistumā. Lai atrastu Garezerus nācās šķersot arī visiespaidīgāko priekškāpu Latvijas piekrastē. Tās relatīvais augstums sasniedz četrus līdz sešus metrus, bet platums – līdz 50–60 metrus. Gaujas lejtecē izteiksmīgi varēja vērot upes un jūras satikšanos, taču vēl lielāku aizrautību jauniešos radīja izskalotie koki, kas sagūluši kratsā, kā mākslas darbi tā vien gaidīja, ka kāds tos novērtēs.

Protams Carnikavas lielākais lepnums ir nēģi, kas attēloti pat novada karogā. Carnikavas Novadpētniecības centrā jaunieši uzzināja kāpēc tieši nēģi ir Carnikavas simbols un iepazina Cranikavas vēsturi.

98% jaunieši pirmo reizi bija šajā piekrastē. Dabas skati, vēstures fakti, cilvēku stāsti atklāja tik daudz jauna par Latviju. Tiesa ceļā jaunieši ne tikai vēroja apkārni, bet iepazina arī tuvāk savus skolas biedrus, veicot gan 1836 sarūpētos uzdevumus, gan paši veidojot jaunas draudzības.

Ar nepacietību gaidām nākamo gājienu ar skolas jauniešiem.

Ja vēlies, lai mēs arī Tāvā skolā piedāvājam 1836 pārgājienu – sazinies ar mums, rakstot e-pastu: inese@1836.lv vai zvanot 29289859.