20. un 21. oktobrī notiks ceturtais fonda “1836” un “Jēkaba ceļojumu” pārgājiens apkārt Latvijai. Šoreiz aicināsim ceļā doties arī Imanta Ziedoņa muzeju, kā vienu no idejas par ceļu apkārt Latvijai autoriem, kuri turpina Meistara Imanta Ziedoņa vērtības un teikto: “Un, galu galā, pa Latvijas pierobežas joslu kādreiz ies (tā jābūt!) tūrisma ceļš un ceļotāji prasīs izbrauktā maršruta vietu interesantu iemirdzēšanos.”

Ceļu turpināsim ar gājienu no Engures līdz Aspazijas mājai Dubultos. Pirmajā dienā gājiens sāksies pie 1836 staba Engurē un vedīs gājējus 29 km ceļā līdz Lapmežciemam. Ceļš gājējus vedīs pa piejūras krastiem, kur būs sastopamas arī dažādas iztekas. Tā kā šis plānots kā ekspedīcijas gājiens, tad jārēķinās, ka pa ceļam var gadīties arī kas vēl nezināms un neatklāts. Savukārt svētdien dosimies 18 km garā ceļā līdz Dubultiem, kur gājienu noslēgsim Aspazijas mājā ar iespēju viesoties muzejā.

Sestdiena, 20. oktobris

Gājiens no Engures uz Lapmežciemu ( ~29 km)

9:30 tikšanās pie “1836” stabiņa Engurē (Stāvlaukuma atrašanās vieta).

Reģistrēšanās pie “1836” staba, jūras krastā.

Automašīnas tiek atstātas stāvlaukumā, vakarā pēc gājiena šoferus aizved tām pakaļ.

10:00 došanās ceļā, plānots noiet aptuveni 29 km.

Ceļš vedīs gar jūrmalu, Engures ostu būs iespējams apiet, ejot pa šoseju. Vecupi būs iespēja šķērsot, ejot pa koka laipiņu.

Ķesterciemā, Apšuciemā un Klapkalnciemā sastopamās iztekas ir iespējams apiet vai arī pāriet, atkarīgs no laikapstākļiem.

Pa ceļam plānota pauze ar savām līdzi paņemtajām maizītēm.

16:00 – 17:00 neliela ekskursija Ragaciemā Lapmežciema muzeja vadītājas Anitas Albertas vadībā. (Apskatīsim Ragaciema sedumus, Bāku, Imanta Ziedoņa kapavietu, kur paredzēti dzejas lasījumi).

*Interesentiem ir iespēja pieteikties zivju degustācijai Ragaciema sedumos. Cena: 6 EUR/pers. (pieteikties ir iespējams reģistrēšanās anketā)

Nakšņošanai ir trīs iespējas:
1) Lapmežciema tautas namā (Atrašanās vieta). Gulēšana paredzēta uz grīdas, līdz ar to katram pašam jānodrošina viss, kas nepieciešams – matracīši, guļammaisi, utt. Telpas apkurināmas, bet nav siltā ūdens. Cena: 2,-EUR/pers.
2) Viesu namā “Kamenes”, Lapmežciemā (Atrašanās vieta) 12 cilvēkiem iespēja guēt vai nu gultā, vai saliekamjās gultās. Gulēšana vairākiem cilvēkiem vienā istabā. Ir “Jotul” krāsniņas un siltais ūdens. Cena:10 EUR/pers.
3) Viesu nams “Smaidas”, Ragaciemā. Ir pieejami dažāda veida numuriņi, ir siltums, ir silts ūdens. Cenas skatīt šeit. Lūgums zvanīt pašiem un norēķināties ar viesu nama saimniekiem. Zvanīt šeit: 29265552

18:15 Šoferi ar organizēto transportu tiek aizvesti uz Enguri pēc automašīnām.

19:15 Vakariņas 3,-EUR/pers. (kolektīvā ēšana Lapmežciema tautas namā). Trauki, galda piederumi līdzi katram savi.

Vakarēšana.

Svētdiena, 21. oktobris

Gājiens no Lapmežciema uz Dubultiem (~18km)

9:00 Brokastis 3,-EUR/pers. (kolektīvā ēšana Lapmežciema tautas namā). Trauki, galda piederumi līdzi katram savi.

Pēc brokastīm visi šoferi aizved savas automašīnas uz Aspazijas māju un šoferi tiek atvesti atpakaļ, lai kopīgi dotos pārgājienā.

10:00 Organizētais transports no Aspazijas mājas Dubultos šoferus un jaunos gājiena dalībniekus uz Lapmežciemu (Atrašanās vieta).

10:30 Rīta aplis.

Gājiens Lapmežciems – Aspazijas māja Dubultos (~21 km).

Pa ceļam plānota pauze ar savām līdzi paņemtajām maizītēm.


NB!

  • Dalības maksa: 10 EUR/pers. (senioriem un skolēniem no 16 g.v. – 7 EUR, līdz 16 g.v. – bez maksas);
  • Jāņem vērā, ka gājiena laikā būs jāšķērso dažāda lieluma upes. Jāgatavojas, ka apavi būs jānovelk un kājas var samitrināties;
  • Lai izvairītos no rindām un burzmas reģistrācijas laikā, aicinām pārskaitīt dalības maksu un papildus izmaksas pirms pārgājiena ar pamatojumu “Dalības maksa pārgājienam”.
    Rekvizīti: SIA “Jēkaba Aģentūra”, Reģ. Nr.40003620095
    Bankas konts: Swedbank: LV09HABA0551004187151

PIETEIKTIES GĀJIENAM