No 16. – 20. jūnijam norisināsies skrējiens apkārt Latvijai “Gaismas ceļš 2021”

 

Jau otro gadu, sadarbojoties biedrībai “1836”Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, sākot ar 16. jūniju norisināsies četru dienu garš lāpu skrējiens – “Gaismas ceļš”. Skrējiena dalībnieki veiks distanci nesot lāpas, izgaismojot Latvijas pierobežu, radot Gaismas un Mīlestības ceļu, kas “apņems” mūsu valsti.

 

Šogad “Gaismas ceļa” skrējiens, 16. jūnijā uzsāksies Kolkā, kur pērn noslēdzās. Kolkā tiks iedegtas divas gaismas lāpas, kuras uzsāks ceļu pretī viena otrai. Tās nesīs divas skrējēju komandas – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis. Katra dosies savā virzienā, lai, noslēdzot skrējienu, satiktos Krāslavā. Pa ziemeļu pusi dosies 46 komandas, savukārt, pa Dienvidu – 41 komanda. Skrējiena mērķis ir izveidot nepārtrauktu “Gaismas ceļa” ritējumu, kuru nodrošinās skrējēju komandas, nododot gaismas stafeti ik pēc ~20 km, radot nepārtrauktu gaismas ritējumu, izgaismojot Latvijas robežu.

Mēs atrodamies izaicinājumiem pilnā laikā, ir svarīgi nepazust tajā, ieraudzīt un stirpināt labo sevī un apkārt sev. “Gaismas ceļš” aicina uz aktīvu darbību, atpoguļojot mūsu mīlestību un pateicību Latvijai. “Ir būtiski cilvēkiem atgādināt, ka Latvija ir skaista valsts ar kuru lepoties. Šis skrējiens ir tikai par un ap Latviju,” uzsver biedrības “1836” vadītājs Enriko Podnieks. 1836 kilometru garais ceļš, kas būs skrējiena distance, tika izveidots par godu Latvijas simtgadei. Tas simbolizē ceļu uz brīvību un ļauj ieraudzīt mūsu zemes unikalitāti dabā, vēsturē un cilvēkos. “Gaismas ceļš” ir aicinājums dalīties priekā, pateikties mūsu tautai un Latvijai, vairojot Gaismu sevī.

Četras dienas ļausim sev piedzīvot mīlestību, labestību un kopību, kas rodas vienotā mērķī. Skrējēji, nesot lāpas, ne tikai veidos nepārtrauktu gaismas plūdumu, bet simboliski savienos novadus, pilsētas, ciemus un ļaudis, apliecinot, ka katrs no mums ir svarīgs vienotā Latvijā. “Esmu gandarīts un lepns par tik spēcīgu skrējēju kopienu Latvijā, kas pat tik sašķeltību veidojošā laikā, spēj būt vienoti – vienoti, lai Izgaismotu Latviju Saulgriežu laikā un caur savu apņēmību un varēšanu, iedvesmotu citus,” lepojas Rimants Liepiņš, taku skrējienu seriāla „Stirnu buks” organizators.

Katra pierobežas pašvaldība ir aicināta uzņemt “Gaismas ceļa” lāpas nesējus, proti, sagaidīt un pavadīt skrējiena dalībniekus, stafetes maiņas punktos un visiem kopīgi iedegt “Gaismas ceļa” ugunskurus.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, jāievēro arī zināmi drošības pasākumi. Tāpēc stafetes komandas sastāvēs no 3 cilvēkiem un ceļa laikā tās pavadīs tehniskais auto. Arī skrējiena laikā iedegtie ugunskuri, tiks rūpīgi uzraudzīti, lai izvairītos no negadījumiem.

“Gaismas ceļš” – dod spēku, attīra, vieno un iedvesmo!

#VisapkārtGaismaAusa  #AplidoApceļoApmīļoLatviju @1836GaismasCeļš2021

Vairāk informācijas:

Inese Krūze

1836 ceļa koordinatore

Mob.: 29289859

fonds1836@gmail.com