Šī gada 21.jūlijā tūrisma aģentūra “Jēkaba Ceļojumi” sadarbībā ar fondu “1836” sāka simbolisku gājienu apkārt Latvijai kā pirmo noejot jūras piekrastes posmu no Miķeļbākas līdz Kolkas ragam. Reizi mēnesī rīkojot divu dienu pārgājienus, pilnībā apiet apkārt Latvijai pa tās 1836 km garo kontūru plānots četru gadu laikā. Gājieniem pievienoties aicināts ikviens interesents. Pārgājienu maršrutu par godu Latvijas simtgadei izstrādājis fonds “1836”.

“Jēkaba Ceļojumu” dibinātājs Uldis Alksnis atklāj, ka projekts iecerēts kā dāvana Latvijai tās simtgadē: “Vēlamies godināt mūsu valsts dabas unikālo skaistumu, tās bagāto kultūrvēsturisko mantojumu un cilvēku sirsnību – ne tikai šogad, bet vēl ilgāku laiku pēc simtgades oficiālajām svinībām. Kopā sajust un apmīļot Latviju, izpētot tās tālākos nostūrus. Dosimies pārgājienos pa tūrisma taku, ko vairāku gadu garumā sadarbībā ar vietējām pašvaldībām rūpīgi izstrādājis fonds “1836”. Tajā iekļauti ceļi un objekti, kas iepriekš Latvijas tūrisma kartēs bieži vien nemaz netika uzrādīti un ļauj iepazīt Latviju no jauna skatu punkta.”

Pārgājienu ciklam būs noteikta maršrutu secība – katrs nākamais pārgājiens tiks uzsākts vietā, kurā būs pabeigts iepriekšējais. Maršruts iekļauj ceļus un takas, kas atrodas pēc iespējas tuvāk Latvijas robežai, tādējādi pārgājiena dalībniekiem soli pa solim iezīmējot visu Latvijas kontūru 1836 km garumā. Šī būs burvīga iespēja gājējiem, kas jau ir uzsākuši apceļošanu, noiet vēl neīstenotos posmus kopā ar 1836 draugiem.

Pirmais pārgājiens šī gada 21. jūlijā sākās no Miķeļbākas, kas ir augstākā bāka Baltijā. Pārgājienu ciklu turpat Miķeļbākā plānots noslēgt 2022. gadā.

Katrs gājiena posms būs vidēji 40-45 km garš. Šo attālumu pārgājiena dalībnieki mēros divās dienās – katra mēneša trešajā nedēļas nogalē, ieskaitot ziemas periodu. Pārgājieni notiks pieredzējuša grupu vadītāja vadībā. Pārgājiena laikā tiks nodrošināts transports uz gājiena sākuma punktu, kur dalībnieki uz pārgājiena laiku varēs atstāt savus auto.

Iegūt vairāk informācijas par projektu un pieteikties pārgājieniem iespējams fonda “1836” mājas lapas sadaļā Pieteikties gājienam.

“Jēkaba Ceļojumi” ir viens no Latvijas vadošajiem ceļojumu birojiem, kas darbojas jau vairāk nekā 15 gadu. Pērn “Jēkaba Ceļojumi” apkalpoja vairāk nekā piecus tūkstošus klientu, specializējoties eksotisko ceļojumu organizēšanā.