Pārgājiens //1836 Ceļa dārgumi Ventspils novadā 30. – 31. martā

Esam saņēmuši ierosinošu ziņu no meža: brieži met ragus- ejam meklēt?!”


Ejam!

1836 aicina doties neaizmirstamā ceļā, saplūstot ar dabu, atstājot ikdienas rūpes un pilnībā ļaujoties piedzīvojuma garam.

Varbūt jau sen, ejot pa mežu, ikreizes, lūkojies apkārt vai neatradīsi ko īpašu, varbūt, ka pat esi domājis, kā būtu, ja atrastu kāda zvēra ragu – šī būs īstā reize, kad tam nodoties pilnībā. Mūsu draugs Reinis no Daba Laba instruēs visus, lai ragu meklēšana būtu produktīva – uzzināsim kā briedis met ragus, kā tie izskatās un kam, ejot pievērst uzmanība, lai ragus atpazītu un atrastu.

Iespējams tieši Tu atradīsi kādu trofeju (un, pat ja ne – būsi guvis tādas emocijas, kas tev dos prieku un spēku vēl krietnam laikam).

Tāpēc jau Sestdien 30. martā pievienojies 1836 pārgājienam Ancē.

Lai piedalītos ir jāaizpilda anketa un jāreģistrē sava dalība gājienā. PIESAKIES!

Dalības maksa:Pieaugušajam (18 +) = 20 Eiro;

Bērniem, kas vecāki par 7 gaidem: 5 eiro

Gājiena plāns:


Sestdien 30.  martā plkst. 10.00 Ierašanās @Daba Laba  Venstpils novada Ancē.
(Nokļūšana: http://www.dabalaba.lv/ka-mus-atrast/ )


Gājēju sagatavošanās ceļam (sakārtojam somas, zābakus, izņemam lieko, paņemam vajadzīgo), instruktāža, kā atrats ragus, 1836 rīta aplis, došanās ceļā.

Pirmajā dienā plānots noiet ap 18 km.

Katrs gājējs parūpējas par pusdienām un uzkodām ceļā.

Atgriežoties nometnē gājējus sagaidīs spēcinoša, silta zupa. Pēc iestiprināšanās, iekārtosim guļvietas. No egļu zariem taisīsim egļu paklāju uz kā gulēsim, pāri vilksim tentu, lai varētu nakšņot ārā, kā īsti ragu meklētāji.

Baudot vakarīgo noskaņu ugunskura un sveču gaismā, vakarēsim – kopīgi muzicēsim. Gājējiem ir iespēja sarūpēt arī naksniņas, piem., cepamdesiņas, kartupeļus, grilējamus dārzeņu utml., kas nu pašam tīk. Uz vietas nolemsim vai relaksēsimies lauku pirtiņā.


Svētdien 31. martā

Brokastojam, iestirpinoties ar spēka putru, kas mūs sagatavos otrās dienas ekspedīcijai pa mežu. Šajā dienā plānots noiet 15 km. Gājēji parūpējas par uzkodām ceļā.

Gājiens noslēgsies @Daba Laba. Kad būsim novērtējuši piedzīvoto un atrasto, varēsim priekpilni atgriezsties savās ikdienas gaitās.

Līdzi jāņem:

– ērts, laika apstākļiem piemērots apģērbs + otra kārta rezervei;

– trauki ēšanai (bļodiņa, karote);

– tūrisma paklājiņš, guļammaiss ar -5t C komforta līmeni;

– apģērbs gulēšanai (ieteicama termoveļa, siltas zeķes, cepurīte)

– ausu aizbāžņi (tiem, kam traucē naksnīgie trokšņi);

– pārgājienu nazis (šis attiecas uz pieaugušajiem);

– pieres lukturītis;

– našķi, maizītes ēšanai sestdienai un svētdienai, kamēr ejam, dzeramais, pie vēsākiem laikapstākļiem noderēs sildoša tēja;

– naksniņas, ko pagatavot uz uguns – desiņas utt.;

– tiem, kas ņem līdzi četrkājaino dzīvnieku, jāparūpējas par dzīvnieka drošību (dosimies pa ceļiem, kur staigā meža zvēri, būs vietas, kur sunim ir jālieto uzpurnis)

Ar piedzīvojuma garu sirdī, tiekamies 30. martā Ancē