Nedēļas nogalē – 2. un 3. septembrī notiks gājiens no Duntes līdz Carnikavai. Gājiens sāksies sestdienas rītā pie Minhauzena muzeja ar Minhauzena dižozolu godināšanu. Pirmajā dienā gājēji dosies gar jūru līdz Saulkrastiem ar nakšņošanu Saulkrastu sporta centrā. Saulkrastos gājēji varēs apmeklēt Reiņa Kaudzītes dārza namiņu un uzklausīt stāstījumu par Saulkrastu vēsturi, kā arī baudīt mākslas filmu „Nauris” (1957), kurā redzama Saulkrastu vidusskolas celtniecība. Svētdien gājiens turpināsies līdz Carnikavai, pa ceļam apskatot Gaujas ieteku jūrā, un gājiena noslēgumā 3. septembra vakarā plkst. 18:36 Carnikavas Novadpētniecības centrā notiks fonda „1836” koncerts. Carnikavā būs iespēja apskatīt izstādi „Dabas gars” Carnikavas tautas namā „Ozolaine”, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās, dižkoku apzināšanas akcijā un „Draudzības zupas” vārīšanā ar vietējo zvejnieku pienesumu.


Gājiena plāns:

Sestdiena 2. septembris

Gājiens no Duntes uz Saulkrastiem (~19 km)

Sākot no 9:00 tikšanās pie Minhauzena muzeja (atrašanās vieta).
Reģistrēšanās.

Tiem, kas brauc ar sabiedrisko transportu no Rīgas – 8:30 ir autobuss no Rīgas SAO, kas 9:59 pienāk Duntē.

Iespēja apskatīt Minhauzena muzeju par 1,00 EUR. Atslēgas vārdu prasīt pie reģistrēšanās.

Plkst. 10:30 notiks 350-gadīgu dižozolu iezīmēšana Minhauzena muzeja teritorijā – godināsim dižozolus, lai būtu spēks „Apceļot, aplidot, apmīļot Latviju!”

Ap plkst. 11:00 došanās ceļā, plānots noiet aptuveni 19 km.

Automašīnas tiek atstātas pulcēšanās vietā, vakarā pēc gājiena šoferus aizved tām pakaļ.

Aptuveni 5km no gājiena sākumpunkta restorānā „Lauču akmens” (atrašanās vieta), iespēja iespiest „1836” ceļotāja pasē Limbažu novada zīmogu, kā arī izmantot dienas pusdienu piedāvājumu.

Netālu no galapunkta Saulkrastu TIC, Ainažu ielā 13b (atrašanās vieta) līdz 17:15 iespēja iespiest „1836” ceļotāja pasē Saulkrastu novada zīmogu (pēc tam nakšņošanas vietā).

Nakšņošana – Saulkrastu sporta centrā, Smilšu ielā 3, 2,00 EUR/pers. (atrašanās vieta). Katram pašam jānodrošina viss, kas nepieciešams gulēšanai – guļammaiss, matracis utt.

No 17:00-20:00 Saulkrastu sporta centrs piedāvās “sportiskas aktivitātes”(galda teniss, novuss), kā arī rakstnieka Reiņa Kaudzītes dārza namiņa apmeklējumu un stāstījumu par Saulkrastu vēsturi.

17:30 šoferi tiek aizvesti pakaļ mašīnām no Saulkrastu sporta centra uz Minhauzena muzeju.

Plkst. 19:00 vakariņas, 5,00 EUR/pers.

20:00 tiks demonstrēta mākslas filma “Nauris” (1957), kurā redzama Saulkrastu vidusskolas celtniecība.

Vakarēšana.

Svētdiena 3. septembris

Gājiens no Saulkrastiem uz Carnikavu (~22 km)

Pirms brokastīm šoferi aizved savas mašīnas uz galapunktu – Carnikavas Novadpētniecības centrā, Jomas ielā 7 (atrašanās vieta), no kurienes 9:00 kopā ar jaunajiem gājējiem tiek atvesti atpakaļ uz otrās dienas gājiena sākuma punktu.

Plkst. 9:30 brokastis, 4,00 EUR/pers.

Ap plkst. 10:30 dodamies ceļā, plānots noiet aptuveni 22km.

Ap 13:00 ir plānota pašu sarūpētu pusdienu pauze Lilastē pie kafejnīcas „Lila Mare” (atrašanās vieta), kur mūs sagaidīs pavadonis Aigars Liepiņš no Carnikavas un vedīs apskatīt kādu īpašu ezeru vai citu interesantu vietu, kā arī Gaujas ieteku jūrā.

Ap 16:30 ierašanās galapunktā un „Draudzības zupas” vārīšana. Lūdzam katram gājiena dalībniekam paņemt līdzi kādu sastāvdaļu zupas tapšanai un pašam savu zupas bļodu.

Plkst. 17:30 „1836” ceļa staba rakšana Carnikavas Novadpētniecības centrā.

Plkst. 18:36 koncerts Carnikavas Novadpētniecības centrā.

Carnikavas tautas namā „Ozolaine” (atrašanās vieta) būs izstādes “Dabas gars” atklāšana, notiks dižkoku apzināšanas akcija, kā arī koncerta laikā tiks piedāvātas radošās darbnīcas.


Organizatori nodrošina transportu smagākajām mantām, kas nepieciešamas nakšņošanai.

Galvenie pieturas punkti kartē

Lūdzam aizpildīt PIETEIKŠANĀS ANKETU

Vairāk informācijas:
Vita Krastiņa
“1836” ceļu koordinatore
22058840