Projekta “1836” un Jēkaba ceļojumu gājiens Rīgā
2018. gada 10., 11. Novembrī

Gājienu uzsāksim Dubultos, kur tiksimies dzelzceļa stacijā, lai kopīgi dotos cauri pilsētai uz jūras krastu. Iesim līdz pat Lielupes ietekai, lai pēc tam dotos uz Priedaines staciju, kur gājiena nogurušie varēs sēsties vilcienā, lai dotos mājup, vai arī stiprākie, turpinātu gājienu uz Vārnukrogu. Otrās dienas plāns ir uzsākt gājienu Vakarbuļļos. Lavīsimies lielpilsētā gar Voleriem un caur Ķīpsalu, iesim pāri Vanšu tiltam, kur apskatot skaisti svecīšu rotāto 11.novembra krastmalu, dosimies uz Jēkaba Ceļojumu biroju, lai sasildītos un iedzertu kādu tasi tējas.

Sestdiena 10. novembris
Gājiens no Dubultu stacijas uz Priedaines staciju. (~22 km)
Šoreiz aicinām visus gājējus izmantot sabiedrisko transportu, jo organizēts autobuss, kas nogādās šoferus pēc automašīnām nav plānots. Lai nokļūtu Dubultu stacijā, kur pulcēsimies, lai reģistrētos, aicinām izmantot, piemēram, AS “Pasažieru vilciens”. Vilcienu saraksts pieejams šeit::
https://www.1188.lv/satiksme/vilcieni

Tuvākais vilciens plkst. 10.00
Plkst. 9:20 – vilciens Rīga – Dubulti.
Vilciena biļeti ir iespējams iegādāties stacijā, vilciena biļetes cena: 1,40,- EUR.
Plkst. 9:53 – vilciens pienāk Dubultos.

Plkst. 10:00 – reģistrēšanās un tehniskā informācija.
Plkst. 10:20 – došanās ceļā.

Būs iespēja dalīties divās grupās. Maršruts viens un tas pats.

A ir paredzēts gājējiem, kuri vēlēs baudīt ceļu nesteidzoties, kā arī piemērots ātrums gājienam ar bērniem. Ceļš nebūs marķēts, visi turēsimies kopā. Ceļa grūtības pakāpe: viegla.

B paredzēts pieredzējušākiem gājējiem, kuri spēj noturēt raitu soli un neatpalikt. Ceļš nebūs marķēts, visi turēsimies kopā. Ceļa grūtības pakāpe: grūtāka

PUSDIENAS! Pa ceļam mielojamies ar līdzpaņemtajiem spēka našķiem. Tie, kuri vēlas, reģistrējoties var pieteikt sev siltu dārzeņu zupu. Tā būs pieejama no pl. 12.30 -14.00 pie Lielupes ietekas jūrā (Vikingu ielā 35), cena 2,- Eur (jāmaksā uz vietas). Lūdzu, paņem līdzi savus traukus!

Svarīgi zināt, ka tehniskās palīdzības auto gājienu laikā nebūs!

Tie, kuri brauc no tālām vietām, iesakam atstāt automašīnas Priedaines stacijā, lai pēc gājiena jūsu auto ir jums pieejams, jo neatkarīgi no maršruta, visi atgriezīsies Priedaines stacijā.
Tie, kuri būs saguruši, būs iespēja jau Priedāinē sēsties vilcienā un doties mājup. Tie, kuriem vēl būs spēks kaulos, var turpināt ceļu uz Vārnukrogu, kur satiekas visas trīs Lielupes ietekas.
NB! Tā kā sabiedriskais transports Vārnukrogā nekursē, tad vien pa to pašu maršrutu būs jādodas atpakaļ uz Priedaines staciju. (Priedaines stacija – Vārnukrogs ~ 6km)

Nakšņošana
Piedāvājam nakšņošanas iespējas hostelī “Tree House” Kaļķu iela11. Hostelis atrodas Vecrīgas sirdī un lepojas ar ļoti labu novērtējumu. Cena 14 Eur personai, cenā iekļautas arī brokastis. Lūdzam pieteikties laicīgi, kā arī veikt apmaksu Jēkaba Ceļojumiem ne vēlāk kā nedēļu pirms gājiena.

Svētdiena 11. novembris
Gājiens no Vakarbuļļiem uz Jēkaba Ceļojumu biroju 11. novembra krastmalā. Atrašanās vieta (https://ej.uz/Jekaba_celojumi) (~24km)

Lai nokļūtu Vakarbuļļos, kur pulcēsimies, lai reģistrētos un uzsāktu otrās dienas gājienu, aicinām izmantot, piemēram, 36. autobusu vai arī organizēto autobusu no Strēlnieku pieminekļa. 36. autobuss no Imantas D/P uz Vakarbuļļiem atiet 9:29 un Vakarbuļļos pienāk 10:25. Savukārt, tiem, kas izmantos organizēto autobusu plkst. 10:00 – tikšanās pie Strēlnieku pieminekļa, lai ar organizēto transportu nokļūtu Vakarbuļļos autobusu galapunktā.
Plkst. 10:35 – tikšanās 36. autobusa Vakarbuļļu gala punkta pieturā.
Reģistrēšanās, tehniskā informācija.
Plkst. 11:00 – neliels vēsturisks atskats par 11. novembri jeb Lāčplēša dienu un aicinājums gājiena noslēgumā apstāties 11. novembra krastmalā, lai noliktu svecītes.
Plkst. 11.30 došanās ceļā.

Būs iespēja dalīties divās grupās. Maršruts viens un tas pats.

A ir paredzēts gājējiem, kuri vēlēs baudīt ceļu nesteidzoties, kā arī piemērots ātrums gājienam ar bērniem. Ceļš nebūs marķēts, visi turēsimies kopā. Ceļa grūtības pakāpe: viegla.

B paredzēts pieredzējušākiem gājējiem, kuri spēj noturēt raitu soli un neatpalikt. Ceļš nebūs marķēts, visi turēsimies kopā. Ceļa grūtības pakāpe: grūtāka

NB! Pa ceļam ēdam savas līdzi paņemtās pusdienas, našķus. Tehniskās palīdzības auto gājienu laikā nebūs!

11. novembrim jeb Lācplēša dienai par godu, aicinām ikvienu gājiena dalībnieku nolikt svecīti pie Latvijas Republikas prezidenta pils, tad turpinot ceļu tālāk uz Jēkaba ceļojumu mājīgo biroju, kur būs pieejama silta tēja un satikšanās prieks.

Rēģistrēšanās: https://ej.uz/pieteikums_Riga

NB!
Dalības maksa: 10 EUR/pers. (senioriem un skolēniem no 16 g.v. – 7 EUR, līdz 16 g.v. – bez maksas);
Lai izvairītos no rindām un burzmas reģistrācijas laikā, aicinām pārskaitīt dalības maksu un papildus izmaksas pirms pārgājiena ar pamatojumu “Dalības maksa pārgājienam”.
Rekvizīti: SIA “Jēkaba Aģentūra”, Reģ. Nr.40003620095 Bankas konts: Swedbank: LV09HABA0551004187151
DALĪBAS MAKSĀ IETILPST: maršruta izstrāde; 1836.lv fonda koordinatora un Jēkaba Ceļojumu ceļa koordinatora klātbūtne pārgājiena laikā, organizētais transports svētdienas (11. novembra) rītā no Strēlnieku laukuma līdz Vakarbuļļiem, gājiena noslēgumā – silta tēja Jēkaba Ceļojumu birojā.
DALĪBAS MAKSĀ NAV IEKĻAUTS: transporta izdevumi uz/no pārgājiena; sabiedriskā transporta biļetes; ēdienreizes; nakšņošana.

Papildus informācijai:
Karlīna Latsone
+371 28242705
karlina@1836.lv
un
Elza Zuntnere
+371 26455446
elza@jekaba.lv