Aplido, apceļo, apmīļo Latviju

Top dāvana Latvijai simtgadē – 1836 km garo Latvijas robežu atdzīvinot tūrisma ceļā. Projekts ir uzsākts 2014. gadā un sākot ar 2016.gada 14.maiju, projekta ideja tiks ieskandināta visos Latvijas pierobežas novados.

 

Mums ir upju ielejas, gliemežvāku pludmales, priežu meži un zelta vārpu lauki. Mums ir dižozoli, senlejas, teikām apvīti pakalni un alas. Un mums ir ceļā satikto cilvēku smaidi un dzīvesstāsti. Mēs esam tik ļoti bagāti, jo pašas skaistākās un vērtīgākās lietas mums jau ir iedotas. Atliek vien pavērties apkārt, to ieraudzīt, sajust un novērtēt.

Tuvojas Latvijas simtgade. Uzdāvināsim mūsu zemei ko paliekošu! Sanāksim kopā un izveidosim 1836 km garu ceļu apkārt Latvijas (pie) robežai, pa kuru to apiet, aplidot un apmīļot. Tā būs mūsu dāvana Latvijai simtgadē un vislielākā dāvana mums pašiem.

Projekta mērķis ir izveidot vienojošu 1836 km garu tūrisma ceļu apkārt Latvijai, pa kuru to apiet, apbraukt vai aplidot. Mēs iepazīsim un izzināsim Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības, izveidosim ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām, tādējādi veicinot cilvēku fizisko, emocionālo un garīgo labklājību, un stiprinot vienotību iedzīvotāju starpā, kā arī izveidosim aprakstu par Latvijas kontūras apceļošanu, iemarķēsim ceļu un sniegsim praktiskus ieteikumus par to.

Projekta ietvaros ir plānots iesaistīt: vietējās pašvaldības, palīdzot apkopot jau esošo informāciju par kultūrvēsturiskajām vietām konkrētajā pašvaldībā, kā arī palīdzēt izveidot gājēju/velo maršrutu ceļus; skautu un gaidu vienības, un orientēšanās klubu kā tūrisma ceļa aizsācējus un iemarķētājus ar “1836” zīmēm; sabiedrībā zināmus cilvēkus, lai mudinātu iet, svinēt un izzināt Latviju!