Sagaidot 2021.gada vasaras Saulgriežus, apkārt Latvijai pa 1836 ceļu, kas vijas pa Latvijas (pie)robežu, tiks nestas Gaismas lāpas – izgaismojot Latviju, veidojot Gaismas un mīlestības ceļu.

2021.gada Gaismas ceļš iemirdzēsies ar divkāršu spēku, radot gaismas jostu apkārt Latvijai, atspoguļojot mūsu mīlestību un pateicību.
Visapkārt Gaisma ausa
Vidū Saule ritināja
Visapkārt zelta josta
Vidū mana Tēvu zeme.
Gaismas ceļš ir tautas uguns rituāls.
Mēs izdziedāsim celu, kā Lielvārdes jostas rakstus, gaišā latviskā gara spēkā.
Velc, Dieviņ, zelta jostu
Apkārt manu tēvu zemi,
Lai mirdz mana tēvu zeme
Kā actiņa gredzenā.
Veidojot Gaismas un mīlestības celu, mēs izstarosim sirsnīgu pateicību mūsu tautai, mūsu Latvijai, mūsu planētai. Mēs aktīvi aizlūgsim par mieru un veselību pasaulē!

 

Tehniskā informācija par skrējiena gaitu:

Gaismas ceļa DALĪBNIEKU un LAIKA GRAFIKS

Karte: 1836 GaISMAS CEĻŠ

1836 Gaismas ceļš uzsāksies pl.10, 16.jūnijā, Kolkā

Ceļā dosies divas skrējēju komandas – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis (strikti ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un prasības!), lai katrs pa savu pusi apmīļotu Latviju, nesot Gaismu un 20.jūnija novakarē tiktos Krāslavā.

Plānots, ka katra tempa turētāju komanda sastāvēs no 3 skrējējiem – Kapteiņa un diviem pavadošajiem skrējējiem. Katra komanda nes Gaismas lāpu, veicot ~20km distanci. Pēc šīs distances veikšanas tiek iedegts ugunskurs, un lāpa tiek nodota nākamajai tempa turētāju komandai, kas turpina ceļu. Kopumā Gaismas ceļā dosies 46 vienības pa Ziemeļu pusi un 41 pa Dienvidu pusi, iededzot 87 ugunskurus, izgaismojot Latviju.

Katru Gaismas ceļa komandu sagaidīs Gaismas ceļa vēstnesis, kurš būs sagatavojis ugunskura vietu un pēc tam pieskatīs iedegtu guni, daļiņu no Gaismas paturot katrā no vietām, kamēr Gaismas lāpa turpinu ceļu apkārt Latvijai, savienojot novadus, ciemus un cilvēkus.

Abas akcijas Gaisma ceļa komandas pavadīs tehniskais auto.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, jāievēro arī zināmi drošības pasākumi. Tāpēc stafetes komandas sastāvēs no 3 cilvēkiem un ceļa laikā tās pavadīs tehniskais auto. Arī skrējiena laikā iedegtie ugunskuri, tiks rūpīgi uzraudzīti, lai izvairītos no negadījumiem.

Dalība akcijā Gaismas ceļš ir bez maksas.

Gaismas ceļš – dod spēku, attīra, vieno un iedvesmo!

Informācija::

Inese Krūze, 1836 ceļa koordinatore,

fonds1836@gmail.com, T.29289859

Ieskats 2020. gada Gaismas ceļa norisē:

Pirmā diena:

Otrā diena:

Trešā diena: