Brauciens uz Baltiju, Latviju, Rīgu

Brauciens uz Baltiju, Latviju, Rīgu

Skatoties uz Eiropas politisko un fizisko karti, Latviju, iespējams, īsti nepamanītu tās mazā izmēra un ziemeļu novietojuma dēļ.

Bet jāzina, ka šis mazais zemes gabals ir diezgan bagāts un bagāts ar apskates iespējām. Jūras robežas dēļ tai ir brīnišķīgas piejūras vietas, kas krasi atšķiras no tām, ko jebkad esmu redzējis. Par spīti visai ziemeļu atrašanās vietai, Baltijas jūras apkaimē un biedējošām laika prognozēm, savas uzturēšanās nedēļas laikā esmu redzējis tikai vienu lietu. Visu atpūtas laiku bija diezgan karsts laiks, un tas man deva lielisku iespēju gandrīz katru dienu būt jūrmalā. Populārākā Latvijas piejūras vieta ir Jūrmala, kas pazīstama arī ar kultūras pasākumiem vasaras sezonā.

Tā kā esmu biežs Melnās jūras viesis, es biju pārsteigts par atšķirībām. Pirmais – bija auksti! Ūdens temperatūra noteikti nebija augstāka par 15 grādiem. Pēc vairākām pūlēm jau varēju pilnībā dabūt ūdenī un noturēties tur pāris minūtes. Vēl viena atšķirība bija smiltis. Tas ir balts, gandrīz bez dzeltenīgas nokrāsas un graudiņi ir ļoti mazi, tā ka, uzkāpjot zem ūdens, tas ir diezgan ciets, pēda nekļūst dziļi iekšā un vēl jo vairāk – sanāk laba pēdu masāža. Šī masāža, starp citu, ir diezgan gara, jo krasts ir ļoti lēzens, tik maigi, ka līdz kaklam ir jānoiet apmēram 100 metri.

Pludmale Jūrmalā ir plaša, un to diezgan labi kopj vietējie dienesti.

Un tas beidzas ar priedēm, kas dažkārt aug pie smilšu kāpām. Braucot ar īsu vilcienu no Rīgas uz Jūrmalu, jūs redzēsiet skaistus mežus ar ik pa laikam smilšu kāpām. Piekrastes līnija ir ļoti gara, un tās centrālajā daļā atrodas Jomas iela. Ir daudz interesantu iestāžu, kuras apmeklēt, kā arī vienkārši pastaigāties.

Latvijas galvaspilsēta Rīga ir ļoti skaista pilsēta, kas pārsteidzoša ar savu arhitektūru un daudzveidību. Vācijas arhitektoniskais mantojums ir skaidri redzams pilsētas centrālajā daļā, ko sauc par “Vecpilsētu”. Ir daudz dzeramo iestāžu un restorānu, un viens no tiem ir Lido. Šis ir restorānu tīkls Rīgā, un katram no tiem ir specifisks interjers un perfekta virtuve. Lai gan katram sava gaume un arī, daudzus no tiem man nebija iespējas apmeklēt tikai nedēļas laikā. Vēl viens bārs, ko apmeklēt, ir tā sauktais “Skyline”, kas atrodas vietējā debesskrāpja 26. stāvā. Jūs droši vien pieminēsit to paši vai vienkārši pajautāsiet kādam no vietējiem iedzīvotājiem. Labākais laiks apmeklējumam ir agrs vakars, stunda divas pirms saulrieta. Jums pavērsies skaists skats uz gandrīz visu Rīgu. Noteikti izvēlieties kafejnīcas kreiso spārnu, skats uz turieni ir vienkārši pārsteidzošs un pēc saulrieta jūs redzēsiet naksnīgās Rīgas gaismas.

Share