Fonds „1836” aicina pievienoties tūrisma ceļa veidošanā apkārt Latvijai, ceļā no Kārsavas līdz Ludzai

Fonds „1836” aicina pievienoties tūrisma ceļa veidošanā apkārt Latvijai, ceļā no Kārsavas līdz Ludzai

Nedēļas nogalē – 10. un 11. jūnijā – notiks šī gada piektais fonda „1836” gājiens no Kārsavas līdz Ludzai. Pirmajā dienā gājiens sāksies Kārsavā un ir plānots noiet aptuveni 23 km. Ceļš gājējus vedīs caur Malnavu, kur izbaudīsim Latgales garšu. Dienas noslēgumā pie ugunskura vienosimies kopīgā dziesmā Mērdzenes estrādē. Savukārt svētdien, dodoties līdz Ludzai 19 km garā gājienā, pārliecināsimies par to, kādēļ Latgale tiek dēvēta par zilo ezeru zemi. Kā jau tradīcija gājiena noslēgumā plkst. 18:36 Ludzas pilskalnā izskanēs fonda „1836” un draugu koncerts, uz kuru ir mīļi aicināts ikviens!

Piektdiena, 9. jūnijs

Ir iespēja pieteikties nakšņošanai piektdienas vakarā Kārsavas vidusskolā. (Kārsava, Vienības iela  101) Ierašanās no plkst. 21:00. Brokastis katrs nodrošina pats.

Sestdiena, 10. jūnijs

Pulcēsimies gājienam sākot ar plkst. 9:30 Kārsavas parkā pie strūklakas (Sporta un Vienības ielas krustojumā) (ADRESE)

Automašīnas iespējams atstāt vietās, kas norādītas kartē, šoferus sestdienas vakarā līdz tām nogādās noorganizēts autobuss.

Plkst. 10:00 organizatoru uzrunas, tiek izklāstīts gājiena plāns, kopdziesma un došanās ceļā. Dienā plānots noiet aptuveni 23 kilometrus.

Pirms uzsākt ceļu viesosimies pie koktēlnieka Antona Rancāna. Būs iespēja apskatīt un iegādāties viņa darinātās Latvju koka zīmes.

Ceļš gājējus vedīs caur Malnavu, kur viesosimies „Dzīļu maiznīcā”, degustēsim maizīti un baudīsim saimnieces viesmīlību. Apskatīsim nostāstiem apvīto Malnavas muižu un iegriezīsimies uz ekskursiju „Latgolys šmakovkys” dedzinātavā.

Ceļa 13. kilometrā kopīga pusdienu pauze Straujā, katrs nodrošina sev pats.

Kitkovā gājējus ciemos gaidīs zemnieku saimniecības „Kramiņi” saimnieki.

Plkst. 19:00 šoferi tiek aizvesti uz Kārsavu pēc automašīnām.

Plkst. 20:00 vakariņas. Jāņem līdzi savi trauciņi – šķīvi, krūzi, karoti un dakšiņu.

Nakšņošana – Mērdzenes pamatskolā. Gulēšana paredzēta uz grīdas, līdz ar to katram pašam jānodrošina viss, kas nepieciešams – matracīši, guļammaisi, utt.

Vakara noslēgumā sadziedāšanās pie ugunskura Mērdzenes estrādē.

Svētdiena, 11. jūnijs

Plkst. 08:00 šoferi aizved automašīnas uz finiša punktu un tiek atvesti atpakaļ uz brokastīm, lai kopīgi dotos pārgājienā. Tiem, kas pievienosies otrās dienas gājienam, pulcēšanās vieta plkst. 8:20 pie Ludzas TIC, Baznīcas ielā 42.

Plkst. 9:00 brokastis. Jāņem līdzi savi trauciņi – šķīvi, krūzi, karoti un dakšiņu.

Plkst. 10:00 došanās uz Ludzu – dienā plānots noiet aptuveni 19 km.

Pa ceļam pusdienu pauze Blontos ar savām līdzpaņemtajām maizītēm.

Pateicoties Ludzas novada atbalstam un viesmīlībai, gājējiem būs iespēja apskatīt nozīmīgākos Ludzas tūrisma objektus, kuri būs atvērti un pieejami apskatei bez maksas.

Ienākot pilsētā, ceļa labajā pusē atrodas Ludzas Novadpētniecības muzejs, kuru gājēji varēs apmeklēt laika posmā no 15:00-17:00.

Iepriekš piesakoties, sākot ar plkst. 16:00 Ludzas „Latgaļu Kukņā” (Tālavijas iela 28) gājēji varēs mieloties ar putru.

Pretī „Latgaļu Kukņai” atrodas Latgales amatnieku centrs, kurā gājēji ir mīļi aicināti iegriesties uz nelielu ekskursiju. 3 minūšu gājienā no Latgaļu Kukņas atrodas Ludzas Lielā sinagoga, tā būs atvērta laika posmā no 16:00 līdz 18:00. Šajā laikā arī būs atvērta apskatei Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca, kas atrodas pilskalnā.

Plkst. 17:30 1836 ceļa staba ierakšana pie Ludzas TIC, Baznīcas ielā 42.

Plkst. 18:36 koncerts Ludzas pilskalnā.

Plkst. 21:00 došanās mājup. Būs iespēja pārnakšnot savās līdzpaņemtajās teltīs pilskalnā.

 

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido mūsu valstij dāvanu – tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni 1836 kilometrus garš. „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” projektā var piedalīties ikviens interesents, noejot sev vēlamo ceļa posmu kādā no pierobežas ceļiem (Piejūras ceļā no Nidas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļā no Ainažiem līdz Pededzei, Māras ceļā no Mārkalnes līdz Demenei un no Demenes līdz Nidai Leišmalītes ceļā).

Gājiens no Kārsavas līdz Ludzai būs jau divdesmitais posms „1836” ceļā apkārt Latvijai. Kopš 2016. gada maija vidus projekta autori ar draugiem paspējuši viesoties Kurzemes un Vidzemes jūrmalā, Latgalē, Latvijas un Igaunijas pierobežā, kā arī Leišmalītē, ierokot pirmās ceļa norādes, ko veidojuši mākslinieki Velga Vītola un Gaits Burvis, Kolkas ragā, Engurē, Salacgrīvā, Rūjienā, Kārsavā, Indrā, Kalnos, Vaiņodē un Liepājā.

Ceļa „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” gājienos var piedalīties ikviens interesents, noejot sev vēlamo ceļu, kaut vai tikai vienu dienu vai pāris kilometrus. Gājienu noslēgumā svētdienās parasti ir koncerti, kuros piedalās fonda „1836” draugi.

Gājieni notiek nedēļas nogalēs, neskatoties uz to, vai ir saule vai lietus, jo mērķis ir iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības dažādos laikapstākļos. Ceļa dalībnieku sabiedrotie ir ne tikai satiktie ceļa biedri un sarunas, bet dziesmas un vietējie iedzīvotāji. 2017. gada gājieni norisināsies līdz septembra vidum un atsāksies 2018. gada pavasarī.

Katram dalībniekam, kurš piedalās šajos gājienos, ir iespēja iegādāties īpašu pasi, kurā krāt zīmogus par noietajiem ceļa posmiem. Nedēļas nogaļu pārgājienos iespējams iegūt katra novada īpašo zīmogu. Līdz Latvijas simtgadei plānots izveidot atbilstošu ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm jeb naktenēm, izklaides un atpūtas vietām.

Tūrisma ceļu apkārt Latvijai „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” palīdz veidot Ford Latvia, Sporta komplekss 333, Neste Latvija, Latvijas Valsts meži, Virsotne un citi draugi.

Share