Latvija: neatklātā paradīze

Latvija: neatklātā paradīze

Kopš Berlīnes mūra krišanas daudzas Austrumeiropas daļas pirmo reizi ir kļuvušas plaši pieejamas tūristiem.

Tādas pilsētas kā Prāga un Budapešta tik ilgi bija noslēpums, taču tagad tās ieņem Eiropas tūrisma kartes centrālo vietu. Latvijas galvaspilsēta Rīga, šķiet, noteikti sekos šim piemēram.

Vairs neietilpst Padomju Savienībā, Latvija ir atvērusi savas robežas un apskāvusi ienākumus. Tam ir bijusi dramatiska ietekme uz daudzām valsts daļām, bet, iespējams, visievērojamāk tās galvaspilsētu. Rīga ir saglabājusi daudz no sava vecā šarma, tomēr kļuvusi daudz “tūristiem draudzīgāka”. Daudzi apmeklētāji šeit ieradušies kā tūristi, bet tad nolēmuši teikt – emigrantu kopiena aug un iegulda valsts nākotnē.

Kas tad ir tas Rīga, kas, šķiet, apbur ārzemniekus? Pirmkārt, tā ir vietas atmosfēra.

Rīga ir saglabājusi savas arhitektūras pērles, padarot pilsētu par brīnišķīgu vietu, kur pastaigāties. Jūgendstila arhitektūra, kas saglabājusies no 19. gadsimta, ir prieks redzēt – dažu šīs pilsētas (un šīs valsts) daļu milzīgais skaistums nebeidz pārsteigt.

Latvieši ir slaveni ar savu brīvo garu un dzīvesprieku. Nekur to nevar redzēt tik skaidrāk, kā pavadot nakti kādā no daudzajiem pilsētas bāriem, klubiem un krogiem. Rīgai ir dzīvīgums, kas ilgi paliek atmiņā. Lai gan Viļņas un Tallinas iedzīvotāji var nepiekrist, daudziem šķiet, ka Rīga ir īstā Baltijas dārgakmens.

Jums var piedot, ja domājat, ka, apmeklējot valsti, kuras galvenajai pilsētai ir skaista arhitektūra, brīnišķīga atmosfēra un lieliska naktsdzīve, var būt nepieciešami lieli izdevumi. Par laimi, tas tā nav. Šī ir vieta, kuru neapšaubāmi varat apmeklēt ar nelielu budžetu, jo cenas Latvijā ir daudz zemākas par Rietumeiropas cenām.

Jūs atklāsiet, ka jūsu lielākie izdevumi gandrīz noteikti būs jūsu lidojums — jūs varat atrast izmitināšanu par saprātīgu cenu, savukārt uzturēšanās izmaksas, iespējams, būs daudz zemākas, nekā esat pieradis mājās.

Nu ko tu gaidi?! Latvija gaida!

Share